Mielőtt beköszönt a nagy tél, és behúzódunk a szobába, van még lehetőségünk arra, hogy kihasználjuk a jó időt. Egy alapos túrázás még éppen belefér. Készüljünk fel azonban mindenre, mielőtt nekivágnánk a nagy útnak. Az ember gyakran elkapkodja a dolgokat, és csak akkor kap észbe, amikor már az egész testében fájnak a szövetek. Ilyenkor nem marad hátra más, mint az izomláz kezelése hatékony módszerekkel. Szerencsére, már erre is van megfelelő megoldás.
Természetesen, ha sikerül elkerülnünk a kialakulást, akkor azzal megkímélhetjük magunkat néhány kellemetlen órától vagy akár naptól is. A megelőzés mindig jobb, mint az izomláz kezelése. Lássuk pontosan, hogy miről is van szó! Egy nagyobb megterhelést követően a sejtekben megindul egy energianyerési folyamat, amely során a cukrok elkezdenek lebomlani és átalakulni. Mindez rendben megy addig, amíg van kellő oxigén az „égés” elvégzéséhez.
Amikor már akkora a megterhelés, amihez nincs hozzászokva az izomrendszer, akkor egy úgynevezett oxigén nélküli bomlás kezd kialakulni, aminek következtében tejsav keletkezik. Ennek a vegyületnek a bomlása okozza a fájdalmat, amit az izomláz kezelése hivatott csökkenteni. Amennyiben nem történik semmilyen beavatkozás, akkor sincs nagy probléma, mert bizonyos idő után magától elmúlik a fájdalom, csak több időbe telhet. Az izomláz kezelése meggyorsítja a folyamatot. Mi a hatásos megoldás? Lényegében a szövetekben lévő hajszálereknek a kitágulását kell előidézni, aminek köszönhetően felgyorsul a keringés, és így oxigénben gazdag vér tódul be.
Ez fokozza a szövetek regenerálódását és a sejtek metabolizmusát, aminek hála, a tejsav gyorsan elbomlik. Számos készítmény létezik, amelyik elősegíthetik ezt a folyamatot, de egy ismételt edzés is hatásos lehet az izomláz kezelése szempontjából. A kérdés már csak az, hogy kinek van kedve ehhez olyankor, amikor mindene fáj? Ami a megelőzést illeti, egy alapos bemelegítéssel, valamint a terhelés megfelelő megválasztásával könnyen elkerülhető a fájdalom kialakulása.